#
Farklı Adrese Teslim

KAMPANYALI ARAÇLARIMIZ

Yükleniyor...

Yükleniyor...

NEDEN BİZ

Araç Kiralamada;
Arayın, Karşılaştırın ve Tasarruf Edin !
 • Hızlı Rezervasyon
 • ARAÇ GÜVENLİĞİ
 • BAKIMLI ARAÇLAR
 • 7/24 İLETİŞİM
 • EN İYİ FİYATLAR-

KAMPANYALAR

Yorumlar

 • Fatih P.
  Tıtır tıkır işleyen sistemleri var, tavsiye ederim.
 • Salih K.
  Aldığımız araç çok yeni ve temizdi.
 • Melike A.
  Firma ilgili, biz memnun kaldık.
 • Rahmi B.
  Herşey güzel.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Yol Yardım Hizmetlerinde Neler Bulunur?

Çekici veya oto kurtarma ile sağlanan yol yardım hizmetlerinde zor durumlarda karşılaşabileceğiniz birçok farklı problem için 7/24 destek avantajı bulunmaktadır. Bu noktada alınabilecek hizmetlerde;Kaza veya arızalarda çekici hizmeti,Yakıt bitiminde yakıt temini,Lastik patlamasında ve yedek lastik bulunmamasında lastik değişimi yapılması,


Araç anahtarının kaybolması durumunda yetkili çilingir hizmetinin ulaştırılması gibi ayrıntılar yer alır.

Bazen araçlarda çok büyük bir kaza durumu veya arıza durumu devreye girdiğinde, bulunduğunuz sigorta kapsamında yol yardım hizmetleri size daha büyük bir avantaj sağlanabilir. Örneğin, bu durumda yerine ikame kiralık araç temini gerçekleştirilebilir. Şehirlerarası bir yolda aracınız çalışmadığında, size seyahat veya acil ulaşım hizmeti sağlanabilir veya araçta gereken yedek parçanın temin edilmesi sağlanabilir.

Yol Yardım Hizmetlerinde Neler Bulunur?
Benzinli Arabaya Mazot Koyulursa Ne Olur?

Araç sürücülerinin özellikle ekonomi yapmak veya bazen sadece tecrübe elde etmek açısından yaptıkları hatalar bulunmaktadır. Bu hatalar arasında benzinli araca mazot koyulması, çok sık karşılaşılan hatalardan birisidir. Bazı kişiler durumu normal kabul etse de bu hata uzmanlar tarafından asla yapılmaması gereken bir şey olarak kabul edilmektedir. 

Bugün otomotiv endüstrisine bakıldığında her araçta yakıt sistemi çok önemli bir nokta oluşturmaktadır.

Araçlarda benzin, motorin veya otogaz kullanımına bağlı olarak yakıt sarfiyatı ve tasarrufları değişmektedir. Bu nedenle benzinli araç kullanan birçok sürücü aracında benzin yerine motorin kullanımı konusunda araştırma yapmakta hatta bu tecrübeyi bizzat deneyerek elde etmeye çalışmaktadır.

Benzinli Arabaya Mazot Koyulursa Ne Olur?
Kiralık Araç ile Kaza Yapılırsa Ne Olur?

Son yıllarda araç kiralama oldukça popüler bir hale gelmiştir. Bunun nedeni ise kiralık araçların iş veya tatil seyahatlerinde daha avantajlı olmasıdur. Aracı belirli bir süre kullanacağınız için vergi, kasko ve trafik sigortası gibi giderler ile ilgilenmemize gerek kalmaz. Bu tür avantajları ile araç kiralama gün geçtikçe daha da popüleer hale gelmiştir. Araç kiralama her ne kadar popüler olsa da konu ile ilgili merak edilen birçok soru bulunur. Bu soruların başında ise “Kiralık Araç ile Kaza Yapılırsa Ne Olur?” sorusu gelmektedir. 

Kiralık araç ile kaza yaparsanız, yapmanız gerekenler kazanın durumuna göre değişiklik göstermektedir. Bu kaza, alkollü araç kullanımı, ölümlü trafik kazası veya küçük hasarlar ile atlatılan bir trafik kazası olabilir. Bu örneklerin dışında aracı kiraladığınız firmayla aranızda olan anlaşmaya göre farklı uygulamalar söz konusudur. 

Kiralık araç ile kaza yapma ihtimalie karşın konu ile ilgili cevabı merak edilen sorular vardır. Bu yazımızda sizler için kiralık araç kazası ile ilgili kaza anında ne yapmak gerekir ve hasarı kim öder sorularına cevap vereceğiz.

Kaza Anında Ne Yapmak Gerekir?

Kiralık araç ile kaza yaptığınızda ilk olarak sakin kalmalı ve olası can kaybı ya da yaralanma durumunu kontrol etmelisiniz. İnsan sağlığının tehlike altında olmadığı bir kaza yaşadıysanız, kaza şekline göre yapabilecekleriniz aşağıdaki gibidir:

Kiralık araç ile kaza yaptığınızda ne yapmanız gerektiğini bilirseniz, herhangi bir problem yaşamadan süreci yönetebilirsiniz. Kiralık araç ile kaza yaptığınızda; aracın konumunu değiştirmeden trafik polisini aramalısınız. Ardından kaza zaptı tutturmalı ve alkollü olmadığınızı kanıtlayabilmek için alkol raporu almasınız. Eğer kazayı yaşadığınız alan jandarma bölgesinde yer alıyorsa, en yakın jandarma karakoluna giderek ifade vermeli ve görgü tespit tutanağı tutturmalısınız. 

Kiralık araç ile yaşadığınız kazaya bir başka araç da karışmışsa: diğer araç sürücüsünün ruhsat ve ehliyet fotokopisini, araca ait trafik poliçesinin fotokopisini almalısınız. Bunun yanında kaza tespit tutanağı tutmalısınız. Kaza tespit tutanağı tutarken araçta hasar gören alanların fotoğrafı çekilmelidir. 

Kaza sonucunda uygulayacağınız kriterlerin yanı sıra aracınızı kiraladığınız firmayla iletişime geçmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Kiralık Araçta Hasarı Kim Öder?

Kiralık aracınız ile kaza yaptığınızda oluşan hasarın kim tarafından ödeneceği çeşitli durumlar göz önüne alınarak belirlenir. Bu durumu örnekler ile şu şekilde açıklayabiliriz;

Yaşanan trafik kazasında kusurlu olan taraf sizseniz: Araç kiralama şirketi tarafından aracın tamir süreci boyunca araçtan elde edeceği kira geliri sizden talep edilebilir. Bu durum “Kira Kaybı” olarak adlandırılır. Bunun yanında bazı durumlar hariç araçta oluşan hasarı trafik sigortası ve araç full kaskoluysa, kasko karşılar.

Kaza esnasında alkollü ya da uyuşturucu madde etkisindeyseniz, %100 kusurlu kabul edilirsiniz. Böyle bir durum yaşıyorsanız araçta oluşan hasarı trafik sigortası ya da kasko karşılamaz.

Kazada karşı taraf kusurluysa karşı tarafın kaskosu ve trafik sigortası giderleri karşılamaktadır.

Kiralık araç sözleşmeniz her şey dahil şeklindeyse herhangi bir ücret ödemezsiniz. Aracın sorumluluğu araç kiralama firmasına aittir.

Bunun yanında 2.000 – 3.000 TL’ye kadar maliyeti olan kazalarda genellikle araç kiralama şirketleri tarafından herhangi bir işlem yapılmaz.

Hizmetlerimiz ya da araç kiralama süreçlerimiz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için iletişim kanallarımızdan birini kullanarak, bizimle iletişime geçebilirsiniz.  

Kiralık Araç ile Kaza Yapılırsa Ne Olur?
Çekici Ve Oto Kurtarma Hizmetleri Nelerdir?

Lüks kullanımın dışına çıkarak temel bir ihtiyaç haline gelen araç kullanımında, artan trafik koşulları ve yoğun araç kullanımları ile birlikte arızalar, kazalar veya yakıt bitmesi gibi problemler her şoförün başına gelebilir. Bu durumda aracın bulunduğu noktadan güvenilir bir noktaya alınabilmesi için iki farklı yol yardım çeşidi bulunur. Bu çeşitlerin ilki çekici yardımı olmakla birlikte ikincisi ise oto kurtarma hizmetine başvurmaktır.

Bu hizmetler içerisinde trafik sürecinde karşılaşabileceğiniz arızalarda yolda kalma durumuna karşı olarak kişisel anlamda takip edebileceğiniz hizmet oto çekici hizmetidir. Günümüzde farklı firmalar tarafından Türkiye'nin her şehrinde sunulan bu hizmeti değişen ücretler ile alma imkanınız bulunmaktadır. Genellikle sigorta kapsamında sunulan bu hizmette çekici masrafı ödenmesi ile birlikte aracın istenilen noktaya ulaştırılması için güvenilir bir yardım alınmış olunur.

Diğer yardım hizmeti çeşidinde ise oto kurtarma yer alırken, bu kurtarma tamamen bir paket şeklinde sunulur. Günümüzde genellikle otomotiv firmaları ve servis firmaları kendi bünyelerinde kurdukları ekipler sayesinde oto kurtarma hizmeti sağlamaktadır. Aracın bulunduğu noktaya ulaşan ekip yine kendi içerisinde çekici aracı da bulundurmak ile birlikte örneğin aracın beklenmedik bir şekilde lastiğinin patlaması, yakıt bitmesi, araçta küçük bir arıza bulunması ve yerinde tamir yapılabilmesi gibi imkanlarda size hızlı şekilde yetişir.

Çekici Ve Oto Kurtarma Hizmetleri Nelerdir?
Yol Yardım Hizmetleri Nasıl Alınır?

Araçlarda genellikle yanlış kullanım sonucu oluşabilecek kazalar veya beklenmedik araç arızalanmaları sonrasında hareket etme imkanı ortadan kalkabilir. Bu durumda aracın ya yerinde hızlı bir şekilde onarılması ya da oto servise yetişmesi gerekecektir. İşte bu tür süreçlerde 7/24 yol yardım hizmetleri yer alırken, olayın yaşandığı an itibariyle bu hizmetlere bir telefon araması ya da mesaj yoluyla ulaşmak mümkün olmaktadır.

Karayolu noktalarında alınabilecek en önemli hizmetlerden biri olan yol yardım hizmeti en kısa sürede bulunduğunuz bölgeye ulaşarak, size çekici hizmeti dahil onarım ve acil hizmetler sağlar. Bu tarz durumlarda hizmet alabilmeniz için aracın olabildiğince güvenilir bir noktada park edilmesi gerekir. Araçtaki reflektör ve uyarı levhaları ile gerekli güvenlik önlemlerinin alınması ve aracın daha fazla hasar almaması için stop edilerek bekletilmesi gerekir.

Ulaşmış olduğunuz yol yardım ekipleri bulunduğunuz noktaya eriştikten sonra gerek araç sigortanız gerek aldığınız hizmet anlaşmaları gereği ücretli ve ücretsiz bir şekilde size hizmet verilir. Aslında bu noktada fark edildiği üzere aracınızda kasko ve sigorta bulunması çok önemli bir noktadır. Çünkü araçta karşılaştığınız kaza ve arıza sonucu ortaya çıkan durum sigorta tarafından karşılanacak bir durum ise gayet avantajlı bir sonuç elde edebilirsiniz.


Yol Yardım Hizmetleri Nasıl Alınır?
Çekici Ve Oto Kurtarma Hakkında Merak Edilenler

Günlük hayatta şehir içi ulaşım veya şehirlerarası ulaşım için hayatınıza kolaylık kazandıran araçlar, gelişen teknoloji ile her gün daha iyi ve daha kaliteli bir konuma ulaşmaktadır. Fakat teknolojiye bağlı olarak da araçlarda hem iç mekanizma hem çalışma mekanizması daha karmaşık bir hale gelirken, yaşanan arızalar da aynı şekilde daha karmaşık bir hale gelmektedir. Yaşanabilecek tüm bu arızalarda da sizi yarı yolda kalmaktan alıkoyan şey çekici ve oto kurtarma hizmetleridir.

Beklenmedik bir anda şehrin en kalabalık yerinde veya şehirlerarası bir yolculuk sırasında aracınızda yaşanabilecek tüm arızalarda çekici çağrılması ve bu aracın oto servise acil şekilde ulaştırılması gerekir. Belirli bir noktada çekici çağrılması veya oto kurtarma hizmetlerine başvurulması, genel kapsam ile birlikte yol yardım şeklinde adlandırılır. Bu sistemin birçok önemli detayı yer alırken, sürecin her ayrıntısı farklı bir şekilde işler. 

Çekici Ve Oto Kurtarma Hakkında Merak Edilenler
whatsapp
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et